Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

ZIELONA SZKOŁA

ZNÓW NAD MORZEM BAŁTYCKIM

 

W dniach od 5 do 11 czerwca 2013 r. trzydziestu uczniów Szkoły Podstawowej w Bąkowicach pod czujnym okiem opiekunów wypoczywało w Kołobrzegu.

Tegoroczny wyjazd był już szóstym wyjazdem na „zieloną szkołę”. Uczniowie podczas tygodniowego pobytu mieli okazję zarówno wypocząć, jaki i poznać nowe miasto i krajobraz nadmorski. W czasie pobytu płynęli statkiem wikingów, obejrzeli latarnię morską i Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Pogoda wspaniale dopisała, więc dzieci mogły kąpać się w morzu i opalać się na plaży. Wszyscy przeszli także chrzest morki, otrzymali morskie imiona i teraz już bez strachu, za pozwoleniem Neptuna i jego żony mogli korzystać z morskich atrakcji. Wszyscy cali, wspaniale opaleni i zadowoleni z pobytu wrócili do domów, już w drodze powrotnej planując, jakie miasto nadmorskie poznają za rok.

Gorąco dziękuję Pani Wójt Barbarze Bednarz za udostępnienie autokaru, który dowiózł dzieci do Opola. Dziękuję również opiekunom Paniom Krystynie Rykale, Magdalenie Rykale i Marcie Groblicy za pomoc i opiekę nad dziećmi w czasie pobytu.

                                                                                              

Mariola Piwowarczyk

wstecz